Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

PARTNERSTWO DLA ROWERÓW

05 kwietnia, 2024
PARTNERSTWO DLA ROWERÓW

Mamy dobrą wiadomość dla rowerzystów – zbudujemy 2 kilometrowy odcinek trasy rowerowej pomiędzy ul. Sokolą w Przymiłowicach, a ul. Główną w Zrębicach. Wczoraj została podpisana umowa o partnerstwie na rzecz realizacji projektu „Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 17”.

Ogólnopolska trasa nr 17, której dotyczy projekt to tzw. Wartostrada. Na obszarze Subregionu Północnego przebiega przez gminy: Kłomnice, Mstów, Częstochowa, Olsztyn, Żarki, Niegowa.

Na terenie gminy Olsztyn trasa będzie miała długość 16,9 km, w tym przebudowywana, remontowana lub nowa infrastruktura będzie stanowić 5 km. Prowadzić będzie:
• trasą rowerową od granicy z gminą Żarki przez Krasawę, Zrębice do ul. Polnej,
• szlakiem rowerowym Orlich Gniazd do ul. Sokolej w Przymiłowicach,
• ul. Kielnicką do istniejącej infrastruktury rowerowej przy DK46,
• w Olsztynie ul. Lubomirskiego, Olchową, Kolejową, Asnyka,
• istniejącą drogą rowerową do granic z miastem Częstochowa.

– Inwestycja ma na celu utworzenie spójnego i bezpiecznego ciągu rowerowego. Cieszymy się, bo w ramach projektu zbudujemy odcinek pomiędzy Przymiłowicami a Zrębicami – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Projekt współfinansowany będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).