Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

PIERWSZA SESJA IX KADENCJI RADY MIEJSKIEJ W OLSZTYNIE

08 maja, 2024
PIERWSZA SESJA IX KADENCJI RADY MIEJSKIEJ W OLSZTYNIE
radni na sali sesyjnej
7 maja w Sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn Rada Miejska zainaugurowała kadencję 2024-2029.

W wyniku głosowania przewodniczącym Rady Miejskiej w Olsztynie został Jan Jeleń. Funkcję wiceprzewodniczących Rady objęli: Katarzyna Kulińska-Pluta i Zdzisław Synoradzki.

Radni oraz Burmistrz złożyli uroczyste ślubowanie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).