Wtorek, 27 września 2022r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Pieszy rajd dróżkami świętego Idziego

12 sierpnia, 2022
Pieszy rajd dróżkami świętego Idziego

Zapraszamy na tradycyjny spacer ścieżkami świętego Idziego łączący Olsztyn ze Zrębicami. Impreza zakończy się tradycyjnym Świętem Pieczonek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zrębicach.

Tegoroczne hasło „Połączeni dziedzictwem” oddaje charakter imprezy organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. Dziedzictwo łączy poprzez wspólnotę wartości i tradycji. Podobnie doroczny rajd pieszy ścieżkami świętego Idziego łączy zarówno dwie miejscowości i dwie instytucje. Podczas spaceru prowadzonego przez wykwalifikowanego przewodnika uczestnicy mają okazję poznać lokalne tradycje, zwyczaje oraz piękno przyrody tej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Odległość, którą pokonują uczestnicy to ok. 8 km, o łatwym stopniu trudności.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).