Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

PIKNIK POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

21 maja, 2024
PIKNIK POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ
namiot z logo olsztyn slonca jury
21 maja w Jura Park Biskupice w gminie Olsztyn po raz kolejny odbył się Piknik Naukowy Politechniki Częstochowskiej „Nauka i Sport”.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego regionu. Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał Marek Warzecha, Rektor Politechniki Częstochowskiej.
Dla uczestników Uczelnia przygotowała wiele atrakcji: konkursy naukowe, pokazy doświadczeń, gry terenowe, biegi przełajowe oraz paintball.

W maju 2022 roku Miasto i Gmina Olsztyn oraz Politechnika Częstochowska zawarły porozumienie o współpracy, inicjujące promowanie i rozwijanie działań pomiędzy środowiskiem naukowym a samorządem.

Fot. Tomasz Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).