Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Plac zabaw na Borowym w Olsztynie

17 czerwca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Otoczenie stawów na Borowym w Olsztynie zyskało plac zabaw wyposażony w nowe urządzenia.

Najmłodsi na nowym placu mają do dyspozycji: huśtawkę wagową, bujak konik, karuzelę, huśtawkę podwójną, basztę ze zjeżdżalnią oraz zestaw do zabawy w kółko i krzyżyk.

Całkowity koszt realizacji zadania to 20 tys. zł. Całość sfinansowano z budżetu Gminy Olsztyn.

Budowa placu zabaw jest  kontynuacją zakończonych w listopadzie 2014r. prac przy kompleksowym zagospodarowaniu otoczenia stawów na Borowym. Wykonane wtedy prace kosztowały łącznie prawie 1 mln zł.  85 procent wartości inwestycji gmina pozyskała z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach konkursu. W ramach tego działania Gmina Olsztyn zbudowała także ścieżkę rowerowo – pieszą od ronda na drodze do Janowa do granicy z Przymiłowicami.

 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).