Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

PLEBISCYT SPORTOWY ROZSTRZYGNIĘTY. TRZY STATUETKI DLA OLSZTYNA.

05 marca, 2024
PLEBISCYT SPORTOWY ROZSTRZYGNIĘTY. TRZY STATUETKI DLA OLSZTYNA.

Znamy zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2023 r. Klara Siadlak i Justyna Herman reprezentujące ULKS Lotka z Olsztyna nagrodzone w kategorii „Nadzieja Sportu”, Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn otrzymał statuetkę w kategorii najpopularniejszy działacz.

Wręczenie nagród odbyło się 1 marca w Fabryce Rowerów w Częstochowie. Plebiscyt zorganizowała Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie. Wydarzenie odbyło się po raz 66. W gronie zgłoszonych sportowców byli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i konkurencje indywidualne.
Plebiscyt prowadzony był tradycyjnie w trzech głównych kategoriach: zawodnicy, trenerzy, działacze. Podczas gali wręczono również statuetki: „Nadzieja Częstochowskiego Sportu”, „Trener Nadziei”, „Drużyna Roku” oraz „Sport Bez Barier”.

Klara Siadlak – zawodnik ULKS „LOTKA” gmina Olsztyn nagrodzona w kategorii – Sportowiec Roku Miasta i Regionu Częstochowskiego za rok 2023 „Nadzieja Sportu”
Justyna Herman – trener ULKS „LOTKA” gmina Olsztyn nagrodzona w kategorii – Trener Roku Miasta i Regionu Częstochowskiego za rok 2023 „Nadzieja Sportu”
Tomasz Kucharski – Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn nagrodzona w kategorii – Najpopularniejszy Działacz Miasta i Regionu Częstochowskiego za rok 2023
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).