Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Podróżnik Robert Gondek w Bibliotece

01 grudnia, 2023
Podróżnik Robert Gondek w Bibliotece
dzieci na widowni
W środę 29 listopada br., Gminną Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, odwiedził podróżnik Robert Gondek.

Nasz gość jest podróżnikiem, fotografem przyrody, miłośnikiem Afryki. Podczas spotkania opowiedział o kilkunastu podróżach, podczas których odwiedził dwadzieścia afrykańskich krajów. Swoje opowieści wzbogacił ciekawą prezentacją multimedialną przedstawiającą krajobrazy, ludzi i zwierzęta tam żyjące.

Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.
Jest również autorem książki fotograficznej pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” oraz e-booka „Poradnik przed podróżą do Afryki- Tanzania, Kenia”, prowadzi także bloga o tematyce afrykańskiej.
Dziękujemy młodzieży ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Olsztyn z udział w spotkaniu, które odbyło sią w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Fot. Agnieszka Jędras-Weżgowska
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).