Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

PORZĄDKUJEMY NUMERACJĘ BUDYNKÓW PRZY UL. KARLIŃSKIEGO W OLSZTYNIE

17 lutego, 2023
PORZĄDKUJEMY NUMERACJĘ BUDYNKÓW PRZY UL. KARLIŃSKIEGO W OLSZTYNIE
logo zamek amonit
Urząd Miasta i Gminy Olsztyn informuje, że została podjęta procedura aktualizacji numerów porządkowych przy ulicy Karlińskiego w Olsztynie.

Na podstawie art. 47a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz.U.2021.1990 ze zm.) do zadań gminy należy między innymi ustalenie numerów porządkowych i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

Dla każdej ulicy i każdego placu posiadającego nazwę tworzy się odrębne, ciągłe zbiory numerów porządkowych w sposób zapewniający przestrzenną regularność każdego z tych zbiorów oraz unikalność jego elementów.

W związku z tym, że istniejąca numeracja porządkowa budynków przy ulicy Karlińskiego zawiera wady utrudniające jej wykorzystywanie, należało podjąć decyzję o jej aktualizacji, która ma służyć nie tylko uporządkowaniu administracyjnemu miejscowości. Zmiany te mają na celu podniesienie poziomu Państwa bezpieczeństwa, gdyż w razie konieczności interwencji służb takich jak Policja, Straż Pożarna lub Pogotowie Ratunkowe, odpowiednio oznakowane ulice i budynki ułatwią lokalizację, a co za tym idzie dotarcie z pomocą.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z koniecznością wymiany dotychczasowych dokumentów.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).