Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Program Rodzina 500 Plus

18 marca, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Program "Rodzina 500 +" to nieopodatkowane świadczenie wychowawcze, w ramach którego rodziny zyskają 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków.

Rodziny o dochodzie nieprzekraczającym 800 zł netto otrzymają wsparcie także na pierwsze dziecko lub jedyne dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia.

Wnioski można składać od 1 kwietnia br. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy od startu programu czyli od 1 kwietnia do 1 lipca br. włącznie, wówczas świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 roku. Jeśli złożymy wniosek po 1 lipca 2016 r. to świadczenie wychowawcze zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące.

Wniosek złożony w terminie Gmina rozpatrzy w ciągu trzech miesięcy.

Druki wniosków oraz wszelką pomoc przy ich wypełnieniu, można otrzymać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie, Pl. Piłsudskiego 10, 42-256 Olsztyn, tel. 34 3285920. Wnioski można również pobrać za pomocą poniższych odnośników lub wypełnić i przesłać elektronicznie za pośrednictwem platform: ePUAP, PUE ZUS, emp@tia.

Do wniosku o świadczenie wychowawcze należy dołączyć odpowiednio:
- oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych (załącznik nr 2); (Przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2014 roku wyniósł 2506 zł, tj. 208,83 zł miesięcznie).
- w przypadku rolników – oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego (załącznik nr 4) albo nakaz płatniczy albo zaświadczenie właściwego organu gminy;
- w przypadku cudzoziemców – określone pozwolenia na pobyt i pracę w Polsce;
- oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym ( załącznik nr 3);
- dokumenty dotyczące rozwodu/separacji, zasądzonych alimentów;
- orzeczenie sądu o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, zaświadczenie sądu lub ośrodka adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu w sprawie przysposobienia dziecka;
- dokumenty (w tym oświadczenia) potwierdzające utratę lub uzyskanie dochodu w przypadku zmian sytuacji dochodowej.
Do dochodu rodziny wlicza się alimenty od drugiego rodzica i świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski do pobrania poniżej.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).