Piątek, 6 września 2024r. | Imieniny: Beaty, Eugeniusza
Pokaż menu

Promocja książki „Opowieści z Nawłociowej Pasieki”

06 września, 2024
Promocja książki „Opowieści z Nawłociowej Pasieki”

Zapraszamy na promocję książki „Opowieści z Nawłociowej Pasieki”, 20 września o godzinie 17:00.

To książka, o przyjaźni słodszej niż miód, która uczy, cieszy i rozwija. Bajkowy świat pasieki, to doskonała okazja, żeby spędzić niezapomniane chwile ze swoimi pociechami, gdy dorosły czyta, dziecko w tym czasie może tworzyć w książce ilustracje.

Ewa Zawadzka – pedagog społeczny, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel edukacji zintegrowanej w klasach 0-3. Od pięciu lat zajmuje się pszczołami. Rok temu w Biskupicach stworzyła „Nawłociową Pasiekę”, wyjątkowe miejsce, w którym organizuje warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych jak również osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
To miejsce, w którym jak sama mówi wraca do tradycji i dba o to, aby zawód pszczelarza nie wymarł. Uczy o pszczołach, ziołach, ptakach i otaczającym świecie sensorycznie. Nawłociowa Pasieka ma na swoim koncie liczne nagrody, wyróżnienia, podziękowania.
W tym roku Nawłociowa Pasieka z Biskupic zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Dziennika Zachodniego MISTRZOWIE AGRO 2024 w kategorii Agroturystyka Roku.

W swoim zakątku, w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych tworzy herbaty ziołowe, maści ze świeżego propolisu, świeczki, mydełka oraz miody. Tam również powstały bajki terapeutyczne, które w lipcu tego roku ukazały się drukiem. Ewa zadbała o to, żeby książki trafiły do naszej biblioteki ale również do bibliotek wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy, dzięki temu najmłodsi czytelnicy będą mogli poznać losy tych wyjątkowych bohaterów.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę z autografem.

Zapraszamy do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Wstęp wolny !!!

Organizatorem wydarzenia jest gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie.




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).