Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

PRZEDSZKOLE W TUROWIE OTWARTE

07 października, 2021
PRZEDSZKOLE W TUROWIE OTWARTE
Dzisiaj, 6 października 2021 r., uroczyście przekazano i poświęcono nowy pawilon przedszkolny przy szkole w Turowie. Koszt inwestycji – 1,7 mln zł.

Nowe przedszkole zostało pobłogosławione przez Księdza Prałata Ryszarda Grzesika, uroczyście przecięto wstęgę, która symbolicznie otworzyła drzwi do nowego oddziału przedszkolnego.

Lidia Śmierciak, Dyrektor SP Turów przywitała gości, którymi byli m.in.: Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP, Mariusz Trepka, Poseł na Sejm RP, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, Małgorzata Haładyj, Zastępca Wójta Gminy Olsztyn, Monika Kosielak, Radna Powiatu Częstochowskiego, Danuta Tomza, Radna Powiatu Częstochowskiego, Adam Markowski, Radny Powiatu Częstochowskiego, Alicja Janowska, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, Janusz Konieczny, Przewodniczący Rady Gminy Olsztyn wraz z Radnymi, Sołtysi z terenu Gminy Olsztyn, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Olsztyn.

Wystąpiły przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie oraz zespół taneczny „Turowianie” pod kierownictwem Anny Kamosińskiej. Dwóch zawodników Klubu Włókniarz Częstochowa Mateusz Świdnicki i Jonas Jeppesen zaprezentowało swoje motocykle, a siatkarze z AZS Częstochowa opowiedzieli o zawodowej i hobbystycznej grze w siatkówkę wszystkim starszym uczniom Szkoły Podstawowej w Turowie.

Inwestycja kosztowała prawie 1,7 mln zł (w tym 62 tys. zł wyposażenie), z czego prawie 800 tys. zł Gmina pozyskała ze środków unijnych, w ramach tzw. Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Zakupiono także wyposażenie i zagospodarowano teren wokół szkoły. Obiekt jest skomunikowany zewnętrznym łącznikiem z budynkiem szkoły, składa z dwóch sal dydaktycznych, holu wejściowego, szatni, stołówki, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, pokoju nauczycielskiego, magazynu oraz pomieszczeń technicznych.

– Cieszymy się, że dzieci będą miały odpowiednie warunki do zabawy i nauki. Pomieszczenia są doskonale dostosowane dla najmłodszych, kolorowe i świetnie wyposażone. To była bardzo potrzebna inwestycja – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.

Zadanie pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Turowie o oddział przedszkolny” jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: 12. Infrastruktura edukacyjna poddziałanie 12.1.2. Infrastruktura wychowania przedszkolnego – RIT Subregionu Północnego.

K. Kubat, fot. T. Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).