Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH W PRZYMIŁOWICACH

20 kwietnia, 2023
PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH W PRZYMIŁOWICACH

W Przymiłowicach pod remizą OSP rozpoczęły się prace przy budowie zatok autobusowych i oświetlonego przejścia dla pieszych.

W rejonie skrzyżowania ul. Zamkowej z ulicami Piastowską i Szeroką Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje dwie zatoki autobusowe i 140-metrowy odcinek chodnika oraz wjazd do remizy OSP. Powstanie też przejście dla pieszych z dedykowanym oświetleniem wyposażone w sygnalizację ostrzegawczą.

Inwestycja została zlecona w formule „zaprojektuj i wybuduj” i odbywa się pod nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec br.

– To inwestycja długo wyczekiwana przez Mieszkańców, o którą zabiegaliśmy od kilku lat. W zdecydowany sposób poprawi ona bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ruchliwą jezdnię do gminnego budynku, w którym m.in. znajduje się przedszkole, świetlica i OSP, a na jego zapleczu boisko i siłownia – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

Dla poprawy bezpieczeństwa w 2019 r. gmina Olsztyn wybudowała 1,5 -kilometrowy chodnik i ścieżkę rowerową wzdłuż ruchliwej drogi krajowej w Przymiłowicach. A w ostatnich dwóch latach powstały także oświetlenia przejść dla pieszych w Olsztynie przy ul. Żwirki i Wigury, Sobieskiego oraz dwa przy ul. Kühna.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).