Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

PRZETARG NA DROGĘ OLSZTYN-PORAJ

20 czerwca, 2022
PRZETARG NA DROGĘ OLSZTYN-PORAJ

Miasto i Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi przez Biskupice do granic miejscowości Choroń w gminie Poraj. Termin składania ofert mija 4 lipca 2022 r.

Gminy Olsztyn i Poraj na zaprojektowanie i budowę drogi łączącej dwie gminy i dwa powiaty otrzymały dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego.

Do 2024 r. powstanie droga o szerokości 6 m z trasą rowerowej o łącznej długości 3,8 kilometra.

Miasto i Gmina Olsztyn na realizację zadania w Biskupicach do granic gminy Poraj otrzyma prawie 2,5 mln zł (odcinek ścieżki na terenie gminy Olsztyn będzie liczył ponad 1,6 km).
Trakt będzie miał duże znaczenie lokalne i ponadlokalne. Komunikacyjnie będzie to znaczący skrót, a turystycznie – umożliwienie rowerzystom dojazdu z Częstochowy przez Olsztyn w kierunku Poraja.

Gmina Poraj również ogłosiła już przetarg na budowę drogi przebiegającej przez Choroń do granic gminy Poraj w formule zaprojektuj i wybuduj.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).