Czwartek, 18 kwietnia 2024r. | Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza
Pokaż menu

QUAD DLA OSP BISKUPICE

02 kwietnia, 2024
QUAD DLA OSP  BISKUPICE
osoba na quadzie na tle strażaków
Poświęcenie i prezentacja nowego quada 500 zakupionego przez OSP Biskupice odbyło się w przedświąteczną sobotę w południe na placu kościelnym w Biskupicach.

Quada na wniosek Waldemara Kondysa, prezesa OSP Biskupice w znacznej części sfinansowano z gminnych środków sołeckich – tak zdecydowało zebranie wiejskie. Kilkanaście tysięcy OSP dołożyło ze środków własnych. Warty 40 tys. zł pojazd wyposażony jest m.in. w specjalistyczną sygnalizację ostrzegawczą dla pojazdów uprzywilejowanych oraz pług do odśnieżania.
W sobotę pojazd został poświęcony przez ks. proboszcza Jana Lisieckiego.

Quad może być wykorzystywany np. do akcji poszukiwawczych lub do rozpoznania terenu.
Na przełomie tego i poprzedniego roku zakupione zostały także quady dla jednostek OSP w Zrębicach i w Olsztynie. Oba sfinansowano przy udziale finansowym Miasta i Gminy Olsztyn.
– Gratuluję. To kolejny zakup poprawiający bezpieczeństwo Mieszkańców – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz oraz prezes gminnej struktury OSP.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).