Środa, 11 grudnia 2024r. | Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Pokaż menu

RADAR NA ODRZYKONIU

16 listopada, 2023
RADAR NA ODRZYKONIU

Na wniosek działającego w imieniu Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn, przy drodze krajowej na Odrzykoniu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zainstalowała radar, mający poprawić bezpieczeństwo. W tym rejonie od wielu lat miały miejsce wypadki i kolizje: doszło między innymi do potrącenia dziecka oraz do śmierci motocyklisty.

Natężenie ruchu samochodowego na tym odcinku drogi krajowej łączącej Olsztyn z Częstochową pozostaje jednym z najwyższych w okolicy. Szczególnie w sezonie letnim, ze względu na rosnącą liczbę kierowców podróżujących w celach turystycznych na Jurę.

Wypadki i kolizje

Fotoradar stanął na ruchliwej i niebezpiecznej drodze, w obrębie skrzyżowania DK 46 z ulicami Storczykową i Narcyzową. W tej lokalizacji, tuż przy przejściu dla pieszych, w latach 2007-2021 doszło do czterech wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz czterech wypadków, w których uczestnicy zostali ciężko ranni. Ponadto odnotowano 55 zdarzeń drogowych, do których dochodziło głównie z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków. Mieszkańcy od lat apelowali o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ruchliwej i niebezpiecznej trasie.

Nowoczesny fotoradar

Zamontowany przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Miastem i Gminą Olsztyn fotoradar to najnowszej generacji przyrząd pomiarowy do rejestracji prędkości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Do rejestracji zdjęć stosuje się najwyższej jakości aparaty cyfrowe. Wpływy z mandatów zasilą budżet Skarbu Państwa.




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).