Wtorek, 3 października 2023r. | Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana
Pokaż menu

Raport z konsultacji społecznych

07 marca, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Raport z konsultacji społecznych projektu, kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w gminie Olsztyn

Przedmiot konsultacji społecznych
Przedmiotem konsultacji społecznych był projekt Kompleksowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej  w gminie Olsztyn – budynku remizy OSP w Zrębicach i Przymiłowicach. Projekt termomodernizacji obiektów będzie obejmował następujący zakres prac: docieplenie ścian zewnętrznych i stropu wraz z kolorystyką budynku, wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej, instalacji gazowej, instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie kotłowni gazowej, oraz w budynku OSP Przymiłowice montaż instalacji solarnej.
 

I.    Informacje o sposobie realizacji konsultacji społecznych w Zrębicach

Konsultacje społeczne odbyły się w  następujących terminach:

1.     8 września 2015 r.
2.    14 września 2015 r.
3.    22 września 2015 r.
4.    07 października 2015 r.

Uczestnicy konsultacji:

1.    Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej
2.    Radni Gminy Olsztyn z okręgu Zrębice I, II ,Krasawa
3.    Przedstawiciele Urzędu Gminy w Olsztynie
4.     Biuro projektowe
5.     Rzeczoznawca budowlany

Po zapoznaniu się zainteresowanych stron z dokumentacją, strony wniosły uwagi oraz  propozycje zmian.

1.    Wymiana pokrycia dachu na budynku
2.    Wymiana bram garażowych
3.    Wykonanie prac wewnątrz budynku
4.    Uwzględnienie w dokumentacji pomieszczenia socjalno-biurowego – na poddaszu nad  garażami.

W dokumentacji dot. realizacji projektu uwzględniono  dodatkowy zakres prac zagłoszony przez zainteresowanych tj. wymianę pokrycia dachu budynku wraz z częściową wymianą elementów konstrukcyjnych dachu, przemurowanie kominów,  wymianę  bram garażowych, roboty budowlane wewnątrz budynku – wykonanie nowych tynków, malowanie pomieszczeń,   ułożenie płytek na ścianach i podłodze oraz naprawę schodów zewnętrznych i wykonanie balustrad zewnętrznych.

II – Informacje o sposobie realizacji konsultacji społecznych w Przymiłowicach

Konsultacje społeczne odbyły się w następujących terminach:

1.    16 września 2015 r.
2.    13 lutego 2016 r.

Uczestniczy konsultacji:

1.    Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej,
2.    Radni i Sołtys z Przymiłowic,
3.    Przedstawiciele Urzędu Gminy w Olsztynie
4.    Mieszkańcy

Wszystkim zainteresowanym został przedstawiony szczegółowy zakres realizacji projektu, który spotkał się z dużą aprobatą ze strony zebranych. Wpłynęły następujące pytania:

1.    Sposób wykonania wentylacji pomieszczenia,
2.    Ilość miejsc parkingowych,
3.    Jakie prace będą wykonywane w przedszkolu, które znajduje się w budynku

Wszystkie odpowiedzi na pytania zostały uwzględnione w dokumentacji projektowo – technicznej, została również wykonana aktualizacja dokumentacji ze względu na zmianę sposobu wentylacji budynku.

 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).