Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

REMONT DROGI W KUSIĘTACH

23 stycznia, 2024
REMONT DROGI W KUSIĘTACH
siedem osób przecinających wstęgę
W końcówce roku 2023 udało się doprowadzić do remontu kapitalnego 650-metrowego odcinka drogi powiatowej od przejazdu kolejowego do budynku OSP w Kusiętach.

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie drogi.
W kosztach remontu partycypowało Miasto i Gmina Olsztyn: koszt całkowity to ponad 637 tys. zł. A nasz udział – 300 tys. zł.

– Droga była w bardzo złym stanie i nie można było dłużej czekać, choćby ze względu na bezpieczeństwo – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Symboliczną wstęgę przecięli m.in.: Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski, Jan Miarzyński, Wicestarosta, Roman Pakuła, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Adam Morzyk i Gwidon Jelonek, Członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego, Marcin Poch, Radny Rady Miejskiej i Gabriela Klimek, Sołtys Kusiąt.
Obecnie trwają prace projektowe i uzgodnieniowe związane z budową trasy rowerowej łączącej Kusięta i Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).