Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

REMONT DROGI W KUSIĘTACH

09 listopada, 2023
REMONT DROGI W KUSIĘTACH
fezarka usuwa nawierzchni drogi
Właśnie rozpoczął się remont drogi powiatowej na długości 650 m na odcinku od przejazdu kolejowego do budynku OSP w Kusiętach.

Prace realizuje firma DOMAX. Obejmują one wymianę istniejącej nawierzchni o szerokości 5,5 m. Dzisiaj dokonano demontażu dotychczasowej nawierzchni. Następnie zostanie położone 20 cm podbudowy z kruszywa łamanego i dwie warstwy masy mineralno-bitumicznej o łącznej grubości 11 cm. Firma dokona również renowacji rowu przydrożnego oraz wyprofilowania dna i skarp.

W związku z oczekiwaniami Starostwa, w kosztach remontu partycypuje Miasto i Gmina Olsztyn: koszt całkowity to ponad 637 tys. zł. A nasz udział – 300 tys. zł.

– Droga była w bardzo złym stanie i nie można było dłużej czekać, choćby ze względu na bezpieczeństwo – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz, Miasta i Gminy Olsztyn.
Obecnie trwają prace projektowe i uzgodnieniowe związane z budową trasy rowerowej łączącej Kusięta i Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).