Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Remont ulicy Sobieskiego i budowa boiska

12 lutego, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Ulica Sobieskiego w Olsztynie z bocznymi uliczkami, w tym ul. Małą, 3-Maja, Jodłową oraz ul. Szkolną w Olsztynie zyskają w tym roku nowe nawierzchnie, chodniki i odwodnienie. Powstaną także miejsca parkingowe w rejonie Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

Dokumentację projektową tego zadania Gmina sfinansowała w ubiegłym roku. Razem z wnioskiem o dofinansowanie trafiła ona z końcem ubiegłego roku na wojewódzki konkurs w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Kilka dni temu Wojewoda śląski zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Gmina Olsztyn znalazła się na liście wśród osiemnastu z całego województwa, z którymi podpisane zostaną umowy o dofinansowanie inwestycji w 50 proc. Podobne dofinansowanie otrzyma także 12 wniosków z powiatów, w tym Częstochowa (na fragment ul. Sobieskiego) oraz starostwo częstochowskie.

- Takie dofinansowanie to dla naszej Gminy ogromna ulga. Dlatego zawsze bardzo się cieszymy, jeśli zdobywamy te wojewódzkie środki. Jesteśmy już w trakcie przetargu, na który wpłynęło 14 ofert. Sądzę, że prace ruszą w marcu lub kwietniu – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy.

W ramach inwestycji przewidziana jest budowa chodników i nakładek asfaltowych. Powstaną też parkingi wzdłuż ul. Szkolnej oraz przy ul. Małej, bardzo ważne ze względu na poprawę bezpieczeństwa.

Nowoczesne i bezpieczne boisko

Wójt zapowiada także, że zgodnie z listą tegorocznych inwestycji przyjętą przez Radę Gminy Olsztyn, wiosną powinny też ruszyć prace przy budowie nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej w Olsztynie. Boisko (41mx21m) m.in. do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki otoczone będzie bieżnią tartanową oraz wysokimi siatkami – piłkochwytami.

- Najwyższy czas aby przy szkole zamiast asfaltowego, powstało nowoczesne i bezpieczne boisko z osprzętem i zapleczem – mówi wójt Tomasz Kucharski. – Jesteśmy już w trakcie przetargu.

W ramach zadania przewidziano też budowę nowej drogi obsługującej szkołę od strony ul. Zielonej oraz remont kapitalny budynków gospodarczych znajdujących się przy boisku.
 

Źródło: http://www.olsztyn-jurajski.pl/aktualnosci/2245
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).