Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

REMONTUJEMY DROGI

29 lipca, 2021
REMONTUJEMY DROGI
asfalt
800 tys. zł będzie kosztował tegoroczny remont dróg na terenie gminy Olsztyn. 28 lipca podpisana została umowa z wykonawcą, którym jest wyłoniona w przetargu Spółka Hucz.

Prace remontowe zostaną wykonane w Przymiłowicach na ul. Podgrabie, w Zrębicach na ulicach Sosnowej, Kuźmińskiego, Leśnej, Granitowej i Polnej. Najdroższa będzie nowa nakładka asfaltobetonowa na ul. Widokowej między Bukownem a Warszawką. Wykonawca wybuduje także z kostki brukowej nowe perony przystankowe, co jest to związane z wprowadzeniem od 1 sierpnia 2021 r. bezpłatnej komunikacji obsługującej wszystkie miejscowości w gminie.

Niebawem rozpoczną się także prace przy budowie oświetlenia. Chodzi o ul. Miłą prowadzącą z Podgrabia do Bukowna, ul. Szeroką w Przymiłowicach, ul. Jurajską w Zrębicach, dwie uliczki bez nazwy na końcu Krasawy oraz ul. Karłowatej Sosny w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).