Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

RUSZYŁA BUDOWA CHODNIKA PRZY DK46

07 października, 2022
RUSZYŁA BUDOWA CHODNIKA PRZY DK46
budowa chodnika
Wyłoniona w przetargu firma PRD „Wilk” właśnie rozpoczęła budowę przy przedłużeniu chodnika dla pieszych w Olsztynie wzdłuż ul. „Żwirki i Wigury”.

Chodnik o długości około 90 m i szerokości 2,2 m będzie prowadził od sklepu „Biedronka” w kierunku Częstochowy, aż do istniejących domów. Zostanie wykonany z kostki brukowej.

Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 100 tys. zł.

To bardzo potrzebna inwestycja, która zwiększy bezpieczeństwo pieszych poruszających się przy ruchliwej drodze DK46.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).