Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

RZEŹBY NA RYNKU MIEJSKIM W OLSZTYNIE

25 kwietnia, 2024
RZEŹBY NA RYNKU MIEJSKIM W OLSZTYNIE
rzeźba - koń
Od 1 maja do 31 sierpnia na rynku miejskim w Olsztynie będzie można oglądać wystawę rzeźb „Jurajskie Impresje”. Będą to rzeźby wykonane przez Jerzego Kędziorę, którego balansujące dzieła możemy podziwiać w Olsztynie od wielu lat oraz rzeźby Kolektywu Theseus: Aleksandra Cupiał i Szymon Parafiniak.

➡️THESEUS to kolektyw artystyczny powołany przez Aleksandrę Cupiał i Szymona Parafiniaka w roku 2016. W swoich realizacjach artyści koncentrują się przede wszystkim na poszukiwaniu energii, światła i ruchu. Artyści zajmują się malarstwem, grafiką, rzeźbą i wideo. Motywem przewodnim w pracach kolektywu THESEUS jest znak labiryntu. Na rynku staną trzy rzeźby kolektywu: „Stella” z 2021 r., „Time Is On My Side” z 2023 r. oraz „Bukefalos” z 2024 r.

➡️Jerzy Kędziora urodzony w 1947 r. w Częstochowie – rzeźbiarz, malarz, projektant. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Poznaniu, PLSP w Częstochowie, brał udział w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Portugalia). Od początku swojej drogi twórczej Jerzy Kędziora interesował się sztuką kinetyczną i eksperymentami rzeźbiarskimi. Na wystawie „Jurajskie Impresje” zostanie zaprezentowanych aż 10 „psikusów jurajskich” tak zwanych rzeźbiańców Jerzego Kędziory.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).