Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

RZEŹBY NA RYNKU W OLSZTYNIE

27 kwietnia, 2023
RZEŹBY NA RYNKU W OLSZTYNIE

W niedzielę, 30 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 zapraszamy na Rynek w Olsztynie na otwarcie plenerowej wystawy rzeźb.

Ekspozycja „Stalowe relikty. Kula. Z cyklu drzewa” autorstwa dr. szt. Radosława Skóry będzie prezentowana w Olsztynie do końca sierpnia. Wernisaż wystawy uświetni koncert duetu: Wojtek Królikowski na pianinie i Sebastian Janik na saksofonie.

dr szt. Radosław Skóra – ur. 1978 r. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w 2003 r. W 2020 r. obronił doktorat na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Intermediów i Rzeźby na Wydziale Artystycznym UMCS. Działalność artystyczną prowadzi w zakresie rzeźby, ceramiki i grafiki. Jest autorem 10 wystaw indywidualnych. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Uhonorowany III nagrodą za rzeźbę Drzewo na XII Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski w 2014 r. oraz Grand Prix za rzeźbę Drzewo II podczas XIII Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski w 2016 r.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).