Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Samorządowcy z Mazowsza w Olsztynie

08 października, 2021
Samorządowcy z Mazowsza w Olsztynie
zdjęcie grupowe na rynku w olsztynie
Dzisiaj w Olsztynie gościliśmy grupę samorządowców z Mazowsza, którzy przyjechali na Jurę w ramach kilkudniowej wizyty studyjnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury”.

Nasi goście mieli okazję zapoznać się z historią naszego regionu oraz zobaczyć najciekawsze miejsca w naszej gminie razem z Tomaszem Kucharskim, wójtem gminy Olsztyn oraz Barbarą Krajewską, sołtys Olsztyna.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).