Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Samorządowcy Z UKRAINY w Olsztynie

30 listopada, 2023
Samorządowcy Z UKRAINY w Olsztynie

29 listopada 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn gościliśmy delegację z ukraińskiego Berdyczowa.

Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn opowiadał naszym gościom o podejmowanych projektach, planach rozwoju i bieżących inwestycjach w gminie Olsztyn.

Podczas spotkania Serhij Orliuk, burmistrz Berdyczowa zapewniał, że dla Ukrainy ważna jest współpraca z regionami Unii Europejskiej i wykorzystywanie doświadczeń w różnych dziedzinach, m. in. edukacji.

Rozmawiano także o potencjalnych kierunkach dalszej współpracy pomiędzy miastem i gminą Olsztyn a miastem Berdyczów.

Serhijowi Orliukowi podczas wizyty towarzyszyli m. in. Artur Ivanenko, radny rady miasta Berdyczów oraz Natalia Rybak, dyrektor Liceum w Berdyczowie, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy.

Berdyczów to miasto związane umową miast partnerskich z Częstochową od maja 2023 r.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).