Wtorek, 16 lipca 2024r. | Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Pokaż menu

Seanse filmowe w Olsztynie

14 kwietnia, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

18 kwietnia br. Gmina Olsztyn i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na projekcje filmu pt. Klub Włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego", w którym zagrały krajobrazy Olsztyna i dom w Bukownie. Zachęcamy do oglądania!
 
W najbliższy poniedziałek odbędą się dwie projekcje. Na pierwszą zapraszamy o godz. 10.00 do sali konferencyjnej Urzędu Gminy Olsztyn. Kolejna odbędzie się o godz. 10.30 w sali widowiskowej GOK w Olsztynie.
 
Reżyserem i scenarzystą filmu opartego na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, jest Tomasz Szafrański. Zdjęcia pod kierunkiem Michała Grabowskiego, ekipa kręciła latem 2014 r. w: Pułtusku, Siewierzu, Gliwicach, Katowicach, Bytomiu i oczywiście w jurajskim Olsztynie. 18 września 2015 r. film wszedł na ekrany kin.
 
Malowniczym tłem do wielu scen była Góra Biakło, która zagrała w filmie górę ze Świętym krzyżem. W niewielkiej  miejscowości Bukowno, reżysera zainspirował niezamieszkały od lat budynek z obszernym strychem, który okazał się idealnym obiektem do zagrania strasznego domu. 
 
W filmie wystąpili znani aktorzy: m.in.: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak i Wojciech Mecwaldowski. 
Producentem jest Małgorzata Domin, Domino Film, z którą Gmina współpracowała już kilka lat temu przy realizacji wyjątkowej produkcji Młyn i Krzyż, Lecha Majewskiego.
 
Film pokazuje, że „siedzenie przed kompem” nie umywa się do przeżywania przygody „w realu”. Przyjaźń, pierwsza miłość, doświadczanie dobra i solidarności – to można przeżyć tylko w prawdziwym świecie!
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).