Słonce Jury


Nawłociowa Pasieka może pochwalić się kolejnymi sukcesami i prestiżowymi wyróżnieniami na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.
W plebiscycie „Mistrzowie Agro” organizowanym przez Dziennik Zachodni Nawłociowa Pasieka zdobyła I miejsce w powiecie, I miejsce w województwie oraz XI miejsce w kraju. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 marca podczas corocznych targów rolniczych w Kielcach. W kwietniu działalność pasieki została również opisana na łamach Dziennika Zachodniego.
Kolejnym ważnym osiągnięciem było wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie Zielone Czeki organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 kwietnia w Operze Śląskiej.
W tegorocznej edycji nominowano blisko 100 osób i instytucji, a wyróżnienia przyznawano jedynie nielicznym laureatom w poszczególnych kategoriach. Nawłociowa Pasieka została nominowana w kategorii „Eko Edukator”, zdobywając wyróżnienie za swoją działalność edukacyjną i proekologiczną. To wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie, jakim z subregionu północnego województwa doceniono jedynie Nawłociową Pasiekę oraz Gminę Wręczyca Wielka.
Sukcesy Nawłociowej Pasieki są dowodem na ogromne zaangażowanie w promocję ekologii, edukacji oraz rozwój lokalnego pszczelarstwa, a także stanowią powód do dumy dla całej gminy.












