Sobota, 20 lipca 2024r. | Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Pokaż menu

SP w Olsztynie Mistrzem Powiatu

11 maja, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie zostały drużynowo Mistrzami Powiatu w Czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się 10 maja 2016 r. w Rędzinach.

Czwórbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane wśród uczniów szkoły podstawowej. Szkołę reprezentuje 6 zawodników lub 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach. Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: bieg na 60 m ze startu niskiego, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal na odległość lub skok wzwyż, bieg na 600 metrów (dziewczęta), 1000 metrów (chłopcy).

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Czwórbój to najtrudniejsza konkurencja dla najwszechstronniejszych zawodników.

SP Olsztyn w Rędzinach reprezentowali uczniowie Grażyny Stefanik i Jacka Tomalskiego: Weronika Stępień - I miejsce indywidualnie, Marlena Zębik – III miejsce indywidualnie, Natalia Gomoluch – V miejsce indywidualnie, Małgorzata Wierusz  – VI miejsce indywidualnie, Julia Stochel, Amelia Zębik oraz Michał Ladra - II miejsce indywidualnie, Piotr Tomalski – III miejsce indywidualnie, Mikołaj Janiszewski – V miejsce indywidualnie, Daniel Rozpendek, Jakub Łaskowski, Łuksz Błaszczyk. Obie drużyny wywalczyły I miejsce i przeszły dalej do etapu rejonowego.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).