Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W BISKUPICACH

22 grudnia, 2022
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W BISKUPICACH
dzieci na scenie podczas jasełek
Mieszkańcy Biskupic i Biskupic Nowych spotkali się 15 grudnia 2022 r. na tradycyjnych jasełkach zorganizowanych w miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Obecnych na spotkaniu powitały przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, Adrianna Rozpendek oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Biskupicach, Małgorzata Wiśniewska – Cabała.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: ks. Proboszcz Jan Lisiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, Radne Rady Powiatu Częstochowskiego, Monika Kosielak i Danuta Tomza, Radny Rady Miejskiej w Olsztynie i Sołtys Biskupic Nowych, Mariusz Bugara, Sołtys Biskupic, Kamil Wendelewski oraz Prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys.

Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem księdza proboszcza uczestnicy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. O wyjątkowy nastrój zadbali uczniowie oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Biskupicach. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy w występach wokalnych i instrumentalnych. Po jasełkach przedszkolaki i uczniowie otrzymali podarunki oraz wzięli udział w loterii przygotowanej przez radne Rady Powiatu Częstochowskiego, które specjalnie na tę okazję przebrały się za Mikołajki.

Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach.
Podziękowania za pomoc organizatorzy imprezy kierują do następujących osób i instytucji:
Łukasza Nęckiego z AQUILA Sp. z o. o.
Elizy Czerwińskiej i Roberta Gajewskiego z firmy IDBJ
Anny i Michała Toborków oraz Justyny Toborek
Radnych Rady Powiatu Częstochowskiego, Moniki Kosielak i Danuty Tomzy
Magdaleny i Adama Krzemińskich z Biskupic Nowych
Miasta i Gminy Olsztyn
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).