Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

SPOTKANIE ZGP W JANOWIE

04 kwietnia, 2024
SPOTKANIE ZGP W JANOWIE
grupa osob w garniturach stojących obok siebie
SPOTKANIA Z UDZIAŁEM ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY – CZŁONKA ZARZĄDU ZWIĄZKU GMIN I POWIATÓW SUBREGIONU PÓŁNOCNEGO, PIOTRA GRZYBOWSKIEGO, PODSUMUWUJĄCE ZAKOŃCZENIE PERSPEKTYWY FINANSOWEJ 2014-2020 ORAZ SPOJRZENIE W KIERUNKU NOWYCH SZANS I MOŻLIWOŚCI DLA SUBREGIONU PÓŁNOCNEGO W PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2021-2027

W dniu 3 kwietnia 2024 roku na terenie powiatu częstochowskiego odbyły się spotkania z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy i jednocześnie Członka Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Piotra Grzybowskiego oraz Dyrektora Biura Związku Wojciecha Ostaszewskiego, w których uczestniczyli włodarze oraz pracownicy jednostek samorządowych należących do Subregionu Północnego, tj. z gmin: Rędziny, Mykanów, Kruszyna, Kłomnice, Mstów, Olsztyn, Janów, Przyrów, Lelów, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Blachownia.

Spotkania dotyczyły podsumowania minionej perspektywy na lata 2014-2020 i zaprezentowania przez gminy zrealizowanych projektów, które dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu ze środków unii europejskiej pozwoliły na rozwój obszarów gminnych zarówno pod względem infrastruktury jak również działań miękkich.

Przedstawiciele gminnych jednostek rozmawiali także o swoich planach w zakresie nowych projektów do realizacji. Szansę taką daje nowy okres programowania na lata 2021-2027 na zdobycie dla Subregionu Północnego puli funduszy unijnych, które będą służyć temu, aby samorządy wzrastały gospodarczo, inwestycyjnie, społecznie oraz w każdym innym aspekcie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).