Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Statuetka dla wójta

22 lutego, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Wójt Tomasz Kucharski  został nagrodzony statuetką Starosty Częstochowskiego  "Za zasługi dla powiatu". Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę 20 lutego, w Filharmonii Częstochowskiej.

Statuetką Starosty Częstochowskiego zostają nagrodzone osoby,  zasłużone dla rozwoju i promocji powiatu. W tym roku kapituła konkursu nominowała 19 kandydatów w siedmiu kategoriach: oświata, kultura, sport i rekreacja, samorządność, przedsiębiorczość, zdrowie i opieka społeczna oraz inne szczególne osiągnięcia. Starosta  uhonorował statuetką  po jednym laureacie z każdej dziedziny. 

Wójt Tomasz Kucharski odebrał nagrodę  w  kategorii samorzadność. Kapituła konkursowa oceniła wójta jako  kompetentnego i bardzo pracowitego człowieka, który posiada wszelkie cechy dobrego samorządowca.

Jednym z nominowanych  w kategorii  przedsiębiorczość, był Zakład Produkcyjno Handlowo-Usługowy „ROMEX” Anna i Paweł Romańscy ze Zrębic.

Atrakcją tegorocznej gali był występ znanego artysty estradowego, aktora  i jednocześnie wybitnego naukowca - Aloszy Awdiejewa.

 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).