Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW NA WRĘCZYCKICH JASEŁKACH

25 stycznia, 2024
SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW NA WRĘCZYCKICH JASEŁKACH
grupa dzieci przebranych za aniołki i inne postacie święte
Nasze olsztyńskiej Przedszkolaki – Wesołe Nutki – zajęły I miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie „Wręczyckie Jasełka 2024” – Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość.

23 stycznia 2024r., Zespół „Wesołe Nutki” reprezentował Gminne Przedszkole w Olsztynie w XXII Ogólnopolskich „Wręczyckich Jasełkach 2024” – Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość.

Podczas konkursu oceniano zespoły, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
– kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych;
– prezentacja widowisk jasełkowych i innych form teatralnych związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia;
– konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych;
– zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i kultywowaniu tradycji świątecznych i wyjątkowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Komisja doceniając ogromny wkład pracy zespołów w przygotowanie przedstawień przyznała I MIEJSCE Zespołowi „Wesołe Nutki”, który zaprezentował inscenizację „Wędrowała kolęda po Polsce”.
Zespół „Wesołe Nutki” liczył 40 dzieci, przygotowanych przez Panie: Annę Kondys, Ewelinę Nabiałek oraz akompaniatora Teresę Ptak.
Wszystkim dzieciom i nauczycielom gratulujemy i życzymy wielu, wielu sukcesów!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).