Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Sukces w IX Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

22 marca, 2024
Sukces w IX Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

Z wielką radością informujemy, że Maja Krzysztoń uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach zajęła II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” w kategorii szkół podstawowych.

Maja uzyskała zaszczytny tytuł Laureata i otrzymała nagrodę w postaci wyjazdu- wizyty studyjnej do Brukseli oraz inne atrakcyjne nagrody.

Uczennicę przygotowała do konkursu mgr Anna Zarzycka-Tomalska nauczyciel historii.

Maja znalazła się w „ELICIE PATRIOTYCZNEJ MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO” – te piękne słowa skierowała do finalistów i laureatów Pani Jadwiga Wiśniewska podczas Gali Patriotycznej – „Młodzi w hołdzie Bohaterom”.
Gala konkursu odbyła się 15 marca 2024 roku w Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II w Częstochowie. Organizatorem Konkursu jest Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas tej uroczystości Mai towarzyszyła pani Anna Zarzycka-Tomalska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach Wojciech Kucia oraz rodzina.

To była piękna lekcja patriotyzmu. Maja przedstawiła w swojej pracy najpiękniejsze świadectwo pamięci młodego pokolenia, przez oddanie CZCI I CHWAŁY BOHATEROM w szczególności płk MARIANOWI PILARSKIEMU ps. „JAR”. Komendant Obwodu Zamość Zrzeszenie WiN, komendant II Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej, który poświęcił całe swoje życie na walkę o wolność swojej Ojczyzny. To ukazana piękna historia NIEZŁOMNOŚCI, BOHATERSTWA I NIEZWYKŁEJ ODWAGI.

Uczennica będzie reprezentować Szkołę Podstawową w Zrębicach, Miasto i Gminę Olsztyn w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Mai serdecznie gratulujemy!

Życzymy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów historycznych.

Opracowanie

Anna Zarzycka-Tomalska
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).