Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

ŚWIATŁOWÓD DLA ODRZYKONIA I SKRAJNICY

03 kwietnia, 2023
ŚWIATŁOWÓD DLA ODRZYKONIA I SKRAJNICY
kable od swiatlowodu
Mieszkańcy Skrajnicy i Odrzykonia już niedługo będą mogli korzystać z szybkiego łącza internetowego. Zakończyła się budowa światłowodu wzdłuż ścieżki rowerowej Olsztyn – Odrzykoń.

Miasto i Gminy Olsztyn podczas budowy trasy rowerowej Olsztyn – Odrzykoń zbudowało kanał teletechniczny, dzięki któremu firma FIBEE w ramach programu Cyfrowa Polska rozpoczęła prace związane z budową szkieletu sieci światłowodowej.
Przedmiotowa inwestycja pozwoli w niedalekiej przyszłości Mieszkańcom na korzystanie z wysokiej jakości infrastruktury.
Światłowód został poprowadzony przez kanalizację kablową biegnącą wzdłuż ścieżki rowerowej (ul. Rowerowa) łączącej Olsztyn i Odrzykoń. Długość kabla teletechnicznego to 2478 mb.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).