Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Światowy Dzień Drzewa w Zrębicach

14 października, 2021
Światowy Dzień Drzewa w Zrębicach
książki o drzewach

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Jego celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej oraz propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.

Szkoła Podstawowa im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach już po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym roku uczniowie klas I- III wykonali prace plastyczne – „Drzewa w różnych porach roku” oraz stworzyli kompozycje z naturalnych darów lasu. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty rodzimych gatunków drzew, uwzględniając ich wielką rolę, jaką spełniają w naszym życiu.
7 października, na zaproszenie organizatorki szkolnych obchodów Dnia Drzewa, p. Anny Miszczyk, gościliśmy pracownika Służby Leśnej Nadleśnictwa w Złotym Potoku, panią Katarzynę Szostak, która przywiozła sadzonki brzozy i świerka oraz bardzo ciekawie opowiadała o znaczeniu drzew oraz ich istotnej roli dla człowieka i środowiska. W czasie spotkania zaprezentowano różne wystawy: zielniki liści, las w „słoiku”, leśny „skarbiec”, różne rodzaje drewna oraz książki o drzewach i życiu w lesie. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki z leśnymi zwierzętami. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w przyrodniczym konkursie wiedzy o drzewach. Dwuosobowe drużyny rozwiązywały zadania konkursowe. Przedstawiciele klas rozpoznawali m.in. drzewa po ich liściach i korze, układali we właściwej kolejności warstwy lasu oraz udzielali odpowiedzi na pytania. Każda klasa otrzymała pamiątkę – Dyplom Przyjaciela Lasu.

Na zakończenie obchodów na placu szkolnym zostały zasadzone młode brzozy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).