Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Światowy Dzień Poezji

21 marca, 2024
Światowy Dzień Poezji

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, z tej okazji wszystkim poetkom i poetom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Od 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej działa Klub Literacki Jura – Wers. Spotkania odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca, o godzinie 17:00 w bibliotece.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy piszą wiersze lub chcą ich posłuchać.

Zapraszają:
Daniela Dzięglewska, inicjatorka spotkań poetyckich, kiedyś pisała „do szuflady” a dzisiaj dzieli się swoją twórczością z innymi.
Anna Jędryka, członkini Częstochowskich Klubów Literackich, autorka kilku tomików wierszy. Jej teksty można również przeczytać w Częstochowskim Magazynie Literackim GALERIA. Wszystkie tomiki wierszy są dostępne w naszej bibliotece.
Łucja Szota, autorka tomiku „Jurajskie Impresje 2008”, dostępny w naszej bibliotece.
Emilia Kawecka, uczennica Liceum im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, wszechstronnie uzdolniona. Pisze głównie o czasach odległych. Obecnie przygotowuje się do egzaminu maturalnego.
Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz – poeta, autor kilkunastu tomików wierszy, założyciel oraz prezes Janowskiego Klubu Literackiego, pomysłodawca Jurajskiej Jesieni Poetyckiej. Jego utwory były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach poetyckich. Na swoim koncie ma liczne wyróżnienia i nagrody, w lutym bieżącego roku, nominowany do wyróżnienia Starosty Częstochowskiego.

W ubiegłym roku wspólnie z Janowskim Klubem Literackim, wzięli udział w spotkaniu pod nazwą „Poezja Łączy”
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).