Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Święto Ziemniaka w Przymiłowicach

27 września, 2021
Święto Ziemniaka w Przymiłowicach
Mieszkańcy Przymiłowic pożegnali lato podczas Święta Ziemniaka. Festyn odbył się w niedzielę 26 września na placu za remizą OSP.

KGW Przemiłowiczanki przygotowały kącik kulinarny, w którym serwowały: żurek, bigos, domowe ciasta, babkę ziemniaczaną. Było też ognisko, na którym piekły się kiełbaski i pieczonki.
Najmłodsi bawili się z animatorkami. Były konkurencje sportowe, ogromne bańki mydlane, gry i zabawy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).