Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

SZKOŁA MARZEŃ W KUSIĘTACH

24 marca, 2021
SZKOŁA MARZEŃ W KUSIĘTACH
sala komputerowa w szkole
Świetlica w Szkole Podstawowej w Kusiętach po gruntownym remoncie zyskała nowe funkcje. Została dostosowana do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pomocy dydaktycznych. W sali będą odbywały się zajęcia z: rytmiki, logorytmiki, taneczne, wychowania fizycznego oraz zajęcia świetlicowe w zakresie aktywności ruchowej.

Remont sali objął gipsowanie i malowanie sufitu oraz ścian w przyjemne i wesołe kolory. Odrestaurowano stary parkiet. Sala została ozdobiona kolorowymi rysunkami, a na jednej ze ścian zawisły ogromne lustra.
Sala została wyposażona w nowoczesny, 75 calowy monitor/telewizor, który będzie wspomagał zajęcia poprzez aktywne używanie programów audiowizualnych.
Uczniowie będą mieli bardzo dobre warunki do spędzania czasu w nowej sali przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym, przyjaznym otoczeniu. Powstało idealne miejsce do wypoczynku.

A wszystko to dzięki staraniom dyrektora szkoły Mariusza Żołędziewskiego, przy wsparciu nauczycieli i pracowników Szkoły oraz rodziców uczniów: Pani Jolanty Czajkowskiej– autorki ręcznie malowanych rysunków na ścianie, Pana Artura Piątkowskiego, Państwa Pauliny i Marcina Mermer oraz Pana Marcina Pocha, Radnego Gminy Olsztyn, którzy wielkim zaangażowaniem i własną pracą przyczynili się do ulepszenia tego miejsca.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 15 tys. zł.

Mobilna pracownia
W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Kusiętach wygrała konkurs organizowany przez „OSE – NASK – nowe wyzwania”. Szkoła otrzymała wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej, składające się z 16 laptopów i specjalnej szafy (w I edycji konkursu) oraz 25 tabletów z dostępem do Internetu (w II edycji).
Dzięki wspólnej pracy wszystkich, którym leży na sercu dobro Szkoły Podstawowej w Kusiętach powstają takie perełki i docelowo szkoła naszych marzeń. Za co serdecznie dziękuję! – mówi Mariusz Żołędziewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).