Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Tadeusz Adamowski odszedł na wieczną służbę

30 września, 2022
Tadeusz Adamowski odszedł na wieczną służbę
Tadeusz Adamowski
28 września 2022 roku odszedł na wieczną służbę druh Tadeusz Adamowski.

Był jednym z ojców założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Przymiłowicach i pierwszym Prezesem Zarządu OSP Przymiłowice.

Pełniąc tę funkcję przez kilka kadencji dał się poznać jako człowiek niezłomny, niezwykle zaangażowany i pełen poświęcenia, który służbę bliźniemu stawiał ponad wszystko. Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

To między innymi dzięki jego uporowi i determinacji nasza jednostka powstała i trwa już ponad 35 lat.
Zmagając się z licznymi problemami jakie stawiało ówczesne życie, motywował i własnym przykładem angażował pozostałych, by wspólnie wybudować remizę, która jak na tamte czasy – była jednym z największych budynków w naszej Gminie.

Przyczynił się, że otrzymaliśmy Sztandar naszej jednostki i razem z Nim obraz naszego patrona, św. Floriana.
Przez szereg lat prezes Tadeusz skrupulatnie notował wszystkie wydatki, działania i dokonania. Nie zawsze spotykał się ze zrozumieniem i wdzięcznością. Doświadczał szeregu często bardzo przykrych sytuacji ze strony osób, które nie były przychylne jego działalności. A On trwał twardo wiedząc, że to co tworzy będzie służyć Bogu i ludziom. Bo właśnie to motto widnieje na naszym sztandarze: Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek.

Przez lata służył mieszkańcom Przymiłowic jako Sołtys i społecznik. Był jedną z kliku osób w naszej miejscowości, dzięki któremu powstała kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przymiłowicach przy ulicy Piastowskiej. Był człowiekiem Wiary w Boga i w ludzi, i jako jedyny w parafii Olsztyn przez blisko 50 lat prowadził Męskie Koło Różańca Świętego.

Postawa druha Tadeusza Adamowskiego będzie dla nas wzorem do naśladowania i świadectwem właściwej postawy Strażaka.
Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 1 października o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Olsztynie, po której odprowadzimy naszego druha Prezesa na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Olsztynie.

W poczuciu olbrzymiej straty, Rodzinie i Najbliższym, Zarząd OSP Przymiłowice jak i wszyscy druhowie składają wyrazy głębokiego współczucia
Cześć Jego pamięci !!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).