Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Ten sam odbiorca – korzystniejsze warunki

31 marca, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Rozstrzygnięty w lutym przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Olsztyn, wygrała sprawdzona firma PAVER, czyli dotychczasowy odbiorca odpadów. Umowa z istotnymi zmianami, będzie obowiązywać od 1 sierpnia br.

Zmianie ulegnie m.in.: częstotliwość odbioru odpadów biodegradowalnych i wielkogabarytowych. Odpady bio od 1 maja do 31 października, odbierane będą dwa razy w miesiącu. Odpady wielko-gabarytowe odbierane będą dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Również w sierpniu każda posesja zostanie wyposażona w dodatkowy pojemnik (120l) na popioły z palenisk domowych.

Zgodnie z nowymi zapisami w umowie, Gmina raz na dwa lata może także zapewnić kontener na gruz budowlano-rozbiórkowy. Wszystkie zmiany dotyczą nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarki odpadami. Opłaty za odbiór odpadów nie ulegną zmianie w trakcie obowiązywania umowy, a nowy harmonogram odbioru od-padów Wykonawca dostarczy w lipcu te-go roku.

Przypominamy jednocześnie o zasadach prawidłowej segregacji odpadów.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).