Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Trzy medale dla LOTKI

22 listopada, 2022
Trzy medale dla LOTKI
grupa sportowców
LOTKA zdobyła trzy cenne medale na Krajowym Turnieju w Wieliczce, który odbył się w dniach 19-20.11.2022 r.

Na 8 Krajowym Turnieju Badmintona WIELICKI CUP w kategorii Juniorów Młodszych U17, Młodzików Młodszych U13, Turniej Żaków U11, Turniej Żaków Młodszych U9 LOTKĘ reprezentowali: Aleksander Brzozowski, Mateusz Michalik, Piotr Bąk, Miłosz Janecki, Oliwia Kanik, Natalia Staniec, Klara Siadlak, Karolina Wieczorek, Martyna Wieczorek, Nikola Potępska, Aleksandra Sobierajska, Maja Pruszyńska, Teresa Romańska.

Klara Siadlak wygrała Turniej w grze pojedynczej dziewczyn w kategorii wiekowej U 13 wygrywając w finale w 3 setach z Weroniką Jasiulewicz (Akademia Badmintona Kraków). Drugą cenną lokatą było zajęcie 3 miejsca w grze podwójnej dziewczyn w kategorii U 17 Oliwia Kanik/Karolina Wieczorek, gdyż zawodniczki w sezonie rywalizują w kategorii U 15, a występ w kategorii U 17 to występ mający na celu zdobycia doświadczenia ze starszymi zawodniczkami z innych Klubów w Polsce.

Niespodzianką jest również zajęcie 3 miejsca w kategorii U 9 dziewczyn gra pojedyncza naszej Nikoli Potępskiej. Dodatkowo organizator wyróżnił Nikolę jako najmłodszego zawodnika Turnieju ofiarując jej piękny puchar. Pozostali zawodnicy zdobyli wiele wyśmienitych lokat poza podium, które pokazują nam że systematyczność naszej pracy w klubie pozwala z turnieju na turniej poprawiać swoje umiejętności.

Medaliści:
1 miejsce – zloty medal – Klara Siadlak – gra pojedyncza dziewczyn U 13
3 miejsce – brązowy medal – Oliwia Kanik/Karolina Wieczorek – gra podwójna dziewczyn U 17
3 miejsce – brązowy medal – Nikola Potępska – gra pojedyncza dziewczyn U 9




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).