Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

TURNIEJ O SZABLĘ STAROSTY OLSZTYŃSKIEGO

28 lipca, 2023
TURNIEJ O SZABLĘ STAROSTY OLSZTYŃSKIEGO
baner zamek i rycerz
Jak co roku, 6 sierpnia na Zamku w Olsztynie odbędzie się Turniej o Szablę Starosty Olsztyńskiego.

Program:
11.30 – parada rycerstwa z zamku do kościoła
12.00 – msza odpustowa
14.00-18.00 – prezentacja grup, pokazy broni czarnoprochowej, Husarii, Pikinierów i Turniej o Szablę Starosty Olsztyńskiego

Wstęp płatny. Organizator wydarzenia Wspólnota Gruntowa Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).