Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Udane starty uczniów ze Szkoły Podstawowej w Turowie

03 października, 2017
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Turowie trzykrotnie wzięli udział w zawodach sportowych o randze powiatowej, a nawet międzynarodowej.

Natalia Kłosowska wywalczyła I miejsce i została Mistrzynią Powiatu, a Jakub Stanior został Wicemistrzem zajmując II miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii klas siódmych szkół podstawowych.

Dużym sukcesem było III miejsce chłopców w Drużynowych Biegach Przełajowych odbywających się w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu częstochowskiego w Konopiskach.

Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Stanior, Mikołaj Pala, Kacper Jakubczak, Kamil Podsiedlik, Oskar Gawron i Filip Tyliński.

Reprezentacja zawodników z Turowa 8 września 2017 r. wystartowała po raz pierwszy w Międzynarodowym Biegu Ulicznym XXVIII „Złota Mila Częstochowy”.

Wśród kilkuset startujących, w kategorii klasy VII i młodsi - Jakub Stanior, uczeń klasy VI uplasował się na bardzo dobrym 15 miejscu. Pozostali zawodnicy: Mikołaj Pala, Kamil Podsiedlik i Oskar Gawron również walczyli bardzo dzielnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Do startów w zawodach uczniów przygotowała Wanda Woźniak, nauczycielka wychowania fizycznego.
                                                                                                                           

                                                                                                                                                                  W. Woźniak
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).