Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

UMOWA NA BUDOWĘ OŚWIETLENIA PODPISANA

08 czerwca, 2021
UMOWA NA BUDOWĘ OŚWIETLENIA PODPISANA
Maciej Galicki, przedstawiciel firmy Galicki Sp.j., Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn
Będzie jaśniej i bezpieczniej w Przymiłowicach, Krasawie, Zrębicach i Olsztynie.

Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn oraz Maciej Galicki, przedstawiciel firmy Galicki Sp.j. podpisali umowę na budowę oświetlenia przy drogach gminnych.

Nowe oświetlenie zyska ul. Miła i Szeroka w Przymiłowicach, ul. Jurajska w Zrębicach, Karłowatej Sosny w Olsztynie oraz dwie uliczki w Krasawie. Umowa przewiduje montaż aluminiowych anodowanych słupów wraz z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi LED. Koszt całej inwestycji, która zakończy się w sierpniu tego roku, wynosi prawie 420 tys. zł.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).