Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

UMOWA NA INICJATYWĘ SOŁECKĄ

22 lipca, 2021
UMOWA NA INICJATYWĘ SOŁECKĄ
oficjalne odebranie umowy
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dofinansuje w ramach „Inicjatywy Sołeckiej” zagospodarowanie otoczenia jeziorka Krasowego w Kusiętach w kwocie 60 000 zł.

Dzisiaj Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn oraz Gabriela Klimek, Sołtys Kusiąt odebrali
z rąk Dariusza Starzyckiego, Wicemarszałka Województwa Śląskiego, Beaty Białowąs, Członka Zarządu Województwa Śląskiego i Beaty Kocik, Wiceprzewodniczącej Sejmiku umowę na „Inicjatywę Sołecką”.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało około 250 tys. zł. Z Województwa Śląskiego otrzymamy 60 tys. zł, resztę gmina zamierza sfinansować ze środków własnych. W ramach zadania zostanie zbudowana altana z paleniskiem, alejki spacerowe, plaża, pomost, ławki, stojaki na rowery. Wykonamy również nasadzenia roślinności.

– Kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg dotyczący robót budowlanych na zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Krasowego. Zamierzamy stworzyć przestrzeń wypoczynkową dla mieszkańców i turystów. Takie miejsce jest bardzo potrzebne w Kusiętach. Wcześniej poczyniliśmy niezbędne uzgodnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).