Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Umowy na inicjatywę sołecką podpisane

05 lipca, 2022
Umowy na inicjatywę sołecką podpisane
MĘŻCZYZNA I 4 KOBIETY POZUJĄCY DO ZDJĘĆ
5 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie włodarze 19 gmin subregionu północnego województwa śląskiego podpisali umowy w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego, uczestniczyły Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Beata Kocik, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego wraz z Moniką Fajer, prezes 28 okręgu Solidarnej Polski

Miasto i Gmina Olsztyn w roku 2022 otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach „Inicjatywy sołeckiej” dotację celową na „Budowę placu zabaw w Turowie”. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 110 tys. zł. Z Województwa Śląskiego otrzymamy 80 tys. zł, resztę dołożymy z budżetu gminy z funduszu sołeckiego Turowa.

Umowę na dofinansowanie przedmiotowego zadania podpisali: Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Barbara Łuszczyńska, skarbnik Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).