Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM 15.06.

13 czerwca, 2024
UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM 15.06.
Tatra Cycling Events
W związku z wyścigami kolarskimi Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Masters i Cyklosport w dniu 15 czerwca 2024 na trasie wyścigu będą utrudnienia w ruchu drogowym:

Start wyścigów będzie z drogi bocznej przy FabrykaRowerow.com Częstochowa ul. Drogowców 12, skąd zawodnicy przejadą mostem do ul. Srebrnej i tam skręcają w prawo, po dojeździe do skrzyżowania z ul. Mirowską skręcają w lewo, dalej jadą cały czas główną drogą aż do wyjazdu z Częstochowy ul. Wodociągową. Po dojeździe do skrzyżowania z drogą wewnętrzną prowadząca do Sanktuarium O. Pio jadą dalej prosto do Siedlca i od tego momentu znajdują się na trasie 22 kilometrowej Rundy.

W Siedlcu skręcają w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego i jadą przez Gąszczyk prosto do Srocka, tutaj wyścig skręca w lewo w ul. Częstochowską, następnie w Brzyszowie skręca w prawo w ul. Olsztyńską, dalej do Kusiąt, gdzie przed torami kolejowymi skręca w lewo w ul. Joachimowską do Turowa. Tutaj na skrzyżowaniu skręca w lewo i po kilkuset metrach nie dojeżdżając do drogi powiatowej skręca w prawo w drogę boczną i przez Małusy Małe jedzie drogą gminną do Małusów Wielkich, tutaj w Małusach Wielkich wyścig skręca w lewo na drogę powiatową i jedzie prosto, nie dojeżdżając do zabudowań przed Małusami Małymi skręca w drogę gminną prowadzącą przez pola, po dojeździe do Krzyży na skrzyżowaniu skręca w prawo w kierunku Mstowa. Tutaj w Mstowie skręca w lewo do Rynku, gdzie skręca w lewo w ul. Częstochowską i dalej prosto aż do Siedlca, tutaj na skrzyżowaniu skręca lekko w prawo w ul. Św. Antoniego w kierunku mostu na Warcie. Wyścig nie przejeżdża przez most, tylko ostro skręca w lewo w drogę Szlak Pielgrzymów i jadąc pod górę dojeżdża do Sanktuarium gdzie skręca w lewo w kierunku drogi powiatowej. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy jadą w lewo na kolejne Rundy lub zjeżdżają na Metę. Ilość rund wynosi od 1-5. Meta wyścigu zlokalizowana jest w Częstochowie na ul. Mirowskiej na szczycie wzniesienia ZŁOTA GÓRA przy wjeździe do ogródków działkowych.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).