Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

V FESTIWAL SZTUKI I WINA ZA NAMI

19 lipca, 2021
V FESTIWAL SZTUKI I WINA ZA NAMI
rynek Festiwal
Współorganizowany z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie Festiwal Sztuki i Wina po raz piąty odbył się u podnóża ruin zamku w Olsztynie w miniony weekend. Było dużo wspaniałej muzyki, wielu wystawców i innych atrakcji.

W tym roku gwiazdą festiwalu był Stanisław Soyka, który zgromadził pod sceną wielu mieszkańców gminy i turystów. Wystąpił także Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, CIZZ BIG BAND, olsztyńska orkiestra dęta SEMPRE oraz Karolina Mrugalska i Grzegorz Kierat. Ogrom zainteresowania wzbudził również Remigiusz Rączka gotując wyjątkowe potrawy na olsztyńsku rynku. Były również występy zespołów góralskich: Rombań i Zawaternik oraz moc atrakcji dla dzieci. Mgr dietetyki Aneta Mazurek przeprowadziła wykład i degustację wina pod nazwą „50 twarzy wina”. Festiwal jak zwykle poprowadził czarujący Bartek Osumek! Wiele atrakcji oraz prawdziwe „vespowe show” przygotował również autoryzowany dealer Vespy Moto Mio z Krakowa!

Imprezie towarzyszył Vespaniały Zlot miłośników skuterów Vespa, wystawa fotograficzna „Toskania” Sławomira Jodłowskiego oraz konkurs fotograficzny „Balonowa Jura”.

FOT. KSW Foto Krzysztof Świtalski, K. Kubat
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).