Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

VI Jurajski Puchar Nordic Walking w Olsztynie

15 marca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

W sobotę , 2 kwietnia Olsztyn po raz kolejny będzie gospodarzem otwarcia Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. Marsz w tym roku połączono z nową imprezą biegową pn. Koźla Piątka.

Na malowniczą, jurajską trasę na dystansie 5 km uczestnicy marszu wystartują z błoni przy głównej bramie zamkowej. Zapisy na www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.podkowa-janow.pl

Start o godz. 15.30.

Imprezę organizuje Gmina Olsztyn, GOSIR w Olsztynie, Klub RTB Tracker LKS Podkowa Janów. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Patronat honorowy sprawuje: Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski. Stanowisko dyrektora Pucharu pełni w tym roku przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Adam Markowski.

Program:
Od 14.00 – 15.15 zapisy na błoniach zamkowych (namiot Gminy Olsztyn)
15.30 – start
17.00 – uroczyste zakończenie: wręczenie dyplomów, pucharów i nagród, ognisko z pieczeniem kiełbasek

Kolejne nordicowe zmagania w ramach Pucharu odbędą się w: Złotym Potoku (22.05), Iwanowicach Dużych (11.06), Siedlcu (26.06), Suliszowicach (21.08) i Mstowie (11.09).

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronach internetowych: www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.podkowa-janow.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).