Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

VIII Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej

04 października, 2017
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

Członkinie Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich z Przewodniczącą Zarządu Krajowego KGW, Bernadettą Niemczyk na czele uczestniczyły w VIII Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej.

30 września 2017 r. w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie zebrały się reprezentantki środowisk kobiecych z całego powiatu częstochowskiego.

Tegorocznego Forum przebiegało pod hasłem: „Kobieta w Teatrze Życia”.

Gościem specjalnym forum była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród panelistek znalazły się m.in. Anna Wypych – Gawrońską – Rektor Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, Izabela Leszczyna – Poseł na Sejm RP, Beata Młynarczyk – muzykolog
i Joanna Górna – nauczycielka akademicka AJD w Częstochowie.

Bardzo miłym akcentem sobotniej imprezy okazał się poczęstunek przygotowany przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie zakończył recital Iwony Chołuj, aktorki Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).